Textilné nápisové nástenky – výtvarné prejavy našich babičiek

hlavná foto
Trvanie:  06.08.2020 - 10.10.2020
Miesto: Vlastivedné múzeum v Galante
Ulica: Hlavná 976/8
Mesto/obec: Galanta
Smerové číslo: 924 01
Štát: Slovensko

Slovenské kultúrne centrum Našice v spolupráci s Vlastivedným múzeom v Galante prezentuje autorskú výstavu  pod názvom Textilné nápisové nástenky – výtvarné prejavy našich babičiek. Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 6. augusta 2020 o 16.30 h v priestoroch Vlastivedného múzea v Galante a autorky výstavy Sandra Vukšić Kralj a Tatjana Sjeničanin z chorvátkskych Našíc sa prítomným predstavia formou videoprezentácie.

Výstava prezentuje materiál zozbieraný v rámci jednoročného etnografického terénneho výskumu v obciach, v ktorých Slováci v Chorvátsku žijú a pôsobia v rámci organizácií založených na etnickom princípe. Výskum zachytáva 16 lokalít a celkovo počíta 303 textilných nápisových násteniek. Zbierka z Chorvátska bude v Galente predstavená tak, že pribudnú informácie o nej aj v maďarskom jazyku, tiež bude doplnená o exponáty súvisiace s uvedenou témou, ktoré má vo svojich depozitároch Vlastivedné múzeum z Galanty. Autorkou uvedenej časti je Izabela Danterová z Vlastivedného múzea v Galante.

Realizáciu výskumu a prípravu výstavy finančne podporili Zväz Slovákov, Ministerstvo kultúry Chorvátskej republiky, Rada pre národnostné menšiny, Osijecko-baranjská župa, mesto Našice a Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí. Realizácia výstavy v Galante sa koná s podporou Ministerstva kultúry Chorvátskej republiky a Veľvyslanectva Chorvátskej republiky v Slovenskej republike.                             

Galéria

Počet zobrazení: 34x