Najvyšší predstavitelia SR sa v Prahe stretli aj s krajanmi

hlavná foto

Stalo sa dobrým zvykom, že novozvolení predstavitelia Slovenskej republiky zavítajú na prvú oficiálnu návštevu do Prahy. Predseda vlády Slovenskej republiky Igor Matovič sa pri svojej prvej návšteve Českej republiky v stredu 3. júna 2020 stretol s prezidentom ČR, predsedom vlády ČR, predsedom Parlamentu i Senátu ČR. V závere svojej návštevy položil veniec k soche  Milana Rastislava Štefánika na Petříne  a pri tejto príležitosti sa stretol s členmi Spoločnosti M.R.Štefánika a ďalších slovenských spolkov a tiež s predstaviteľmi slovenských cirkví v Prahe.

Na stretnutí sa zúčastnili aj podpredsedníčka vlády SR Veronika Remišová, minister zahraničných vecí SR Igor Korčok spolu s ďalšími členmi vlády SR a J. E. veľvyslancom SR v Prahe Petrom Weissom. Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár sa v rámci prvej oficiálnej návštevy Českej republiky v porok 9. júna 2020 stretol s krajanmi na Veľvyslanectve Slovenskej republiky v Prahe. Na stretnutí bol prítomný aj podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga, J.E. veľvyslanec SR v Prahe Peter Weiss a predstavitelia krajanských spolkov v Prahe.

Obidve stretnutia mali priateľskú a príjemnú atmosféru. Členovia delegácií poďakovali krajanom za ich aktivity v Českej republike a za udržiavanie dobrých slovensko-českých vzťahov.

 

ZUZANA BUKOVSKÁ

Členka Spoločnosti M.R.Štefánika v Prahe

Galéria

Počet zobrazení: 39x