Aktuálna ponuka aktivít RSKS pre krajanov vo Viedni

Rakúsko-slovenský kultúrny spolok, ktorý je aktívnym gestorom a organizátorom mnohých hodnotných programov pre našich krajanov žijúcich v Rakúsku a najmä vo Viedni a jej blízkom okolí, prichádza s aktuálnou ponukou zaujímavých podujatí.

V stredu 9. októbra 2013 ponúka vo svojom sídle na Otto-Bauer-Gasse 23/11, 1060 Wien, efektívnu forma cvičenia pre ženy všetkých vekových kategórií, ktoré majú rady tanecDANCE AEROBIK -Tanečný aerobik. Cvičiteľka Katka Saňková odporúča záujemkyniam o túto pohybovú aktivitu  športovú obuv a pohodlné oblečenie s odkazom: „Príďte si zacvičiť aj vy – okrem dobrého pocitu z cvičenia získate aj základy rôznych tanečných štýlov. Tešíme sa na vás!"

Vo štvrtok 10. októbra 2013 v čase od 19.00 do 21.00 h organizuje RSKS vo svojich priestoroch nepochybne užitočný workshop na tému každodennúOchrana spotrebiteľa.  Ochrana spotrebiteľa sa týka mnohých všedných činností a oblastí – či už ide o bývanie, jedlo, cestovanie, telefonovanie, sporenie a pod. Neexistuje takmer žiadna oblasť, ktorej by sa nedotýkali právne otázky pre ochranu spotrebiteľa. Uzatváranie úveru alebo poistenia, voľba operátora alebo ručenie pre úver by si mal človek veľmi dobre premyslieť, aby predišiel prípadným problémom. Znovu a znovu sa vyskytujú firmy, ktoré zneužívajú nevedomosť spotrebiteľov, aby sa na ich úkor obohatili. Workshop by mal prispieť k tomu, ako spotrebitelia boli lepšie informovaní o svojich právach a možnostiach. Projekt podporuje rakúske Ministerstvo práce, sociálnych vecí a ochrany spotrebiteľa (BMASK).

Oznam, ktorý akiste mnohých nepoteší: predstavenie Radošinského naivného divadla v nedeľu 20. októbra 2013 je VYPREDANÉ!

Prehľad ďalších aktuálnych podujatí: http://www.slovaci.at/program.html – zmena programu vyhradená