Beseda s Jurajom Kukurom vo Viedni

Rakúsko-slovenský kultúrny spolok vo svojej programovej štruktúre venuje priestor aj na stretnutia s osobnosťami slovenskej kultúry, ktoré s obľubou zájdu na kus reči s krajanmi do Viedne. Aktuálne tak učiní vždy inšpiratívny herec Juraj Kukura. Na besedu s krajanmi pozýva RSKS vo štvrtok 13. februára 2014 o 19.00 h do sídla Rakúsko-slovenského kultúrneho spolku na Otto-Bauer Gasse 23/11, A-1060 Viedeň. Vstupné na podujatie tvorí už tradične dobrovoľný finančný príspevok.

Juraj Kukura patrí medzi obľúbených divadelných i televíznych hercov slovenských a nemeckých divákov. Svoju kariéru odštartoval už ako študent stavebnej priemyslovky v roku 1966 vo filme Tri gaštanové kone. Po ukončení priemyslovky úspešne absolvoval VŠMU, odbor herectvo.

Začínal v Divadle na Korze, neskôr sa stal členom divadelného súboru Novej scény a v roku 1976 prešiel do činohry Slovenského národného divadla. Hosťoval v mníchovskom divadle Kammerspiele, neskôr v Bazileji, v Bonne, či v Deutsches Schauspielhaus v Hamburgu. V súčasnosti je riaditeľom bratislavského Divadla Aréna a žije striedavo v Hamburgu, Bratislave i Prahe.

 

PROGRAM   RSKS  FEBRUÁR 2014