Camille Labas, Slovenka žijúca v Rakúsku, pozýva na stretnutia s knihou

Literárne aktivity Slovákov žijúcich v zahraničí sú po desaťročia nepreberným a nevysychajúcim, pričom  tak z literárneho, ako aj z etického aspektu – aj vďaka hodnotným beletristicko-dokumentárnym posolstvám diel – morálnym žriedlom poznania kontextu hodnôt, peripetií, odkazov i vnuknutí slovenského krajanského života. K autorom, ktorí vo svojej tvorbe akumulujú a predostierajú zväčša aj čosi viac ako „iba“ pútavý príbeh, patrí aj Camille Labas, slovenská autorka žijúca v Rakúsku.

Najnovšie sa Camille Labas prezentuje svojou novou knihou v Bratislave. Samotná autorka, Vydavateľstvo Post Scriptum a osobne jeho riaditeľ Pavol Stano pozývajú všetkých priaznivcov v stredu a vo štvrtok 9. a 10. novembra 2016 do Bratislavy, kde Camille Labas predstaví knihu s názvom Pevnosť Narikala – Gruzínsko v dobách antiky a raného kresťanstva.

Vo vydavateľstve Post Scriptum vyšla nedávno kniha Pevnosť Narikala – Gruzínsko v dobách antiky a raného kresťanstva. Najstaršie dejiny Gruzínska (Arménska) nie sú u nás veľmi známe, čo je škoda, lebo majú v sebe obsiahnutých veľa pozoruhodných aspektov, ktoré môžu byť inšpiratívne aj pre dnešné časy, zvlášť pre malé národy. Za pozornosť stojí aj fakt, akú pozornosť venuje podkaukazským národom aj pápež František, azda aj preto, že ide prakticky o prvé štáty, ktoré prijali kresťanstvo za základ svojich štátnych útvarov.  (http://www.postscriptum.sk/nase-tituly/historia/pevnos-narikala-gruzinsko-v-dobach-antiky-a-raneho-kres-anstva)

Záujemcovia o stretnutie s autorkou knihy Camille Labas, Slovenkou žijúcou v Rakúsku, majú v najbližšom čase dve skvelé príležitosti:

– v stredu 9. novembra o 18.00 h v Krajanskom centre Kalab, Zámocká 5, v Bratislave

https://www.facebook.com/events/1209667699078987/

– vo štvrtok 10. novembra o 15.30 h na knižnom veľtrhu Bibliotéka na pódiu LIC a ZVKS hneď pri vstupe do hlavnej výstavnej haly D (kde sa bude nachádzať tiež stánok vydavateľstva Post Scriptum s číselným označením 415).

 

CAMILLE LABAS

Život  Camille Labas sa viaže na štyri krajiny: Slovensko, Nemecko, Gruzínsko a Rakúsko. Na Slovensku sa narodila (v Prešove),  prežila detstvo a maturovala (v Banskej Štiavnici). V Košiciach pôsobila ako asistentka na univerzite a v Bratislave pripravovala preklady pre filmové štúdio Koliba.

V Nemecku vyštudovala na Univerzite v Jene nemeckú literatúru a jazykovedu, pracovala vo vydavateľstve v Berlíne. V Gruzínsku bola viackrát na študijnom pobyte a určitý čas tam aj pracovala ako učiteľka v hlavnom meste Tbilisi (2002).

V Rakúsku pracovala ako korektorka vo vydavateľstve a neskôr študovala grécku, rímsku, mezopotámsku a sýrsku kresťanskú históriu Byzancie, Arménska a Gruzínska na Univerzite Viedeň, kde sa venuje vedeckým rešeršiam o kresťanstve Gruzínska v podobe dizertačnej práce. V Rakúsku vychovala tri deti, ktoré všetky už ako dospelé žijú v Nemecku (Freiburg, Stuttgart a Berlín).

Camille Labas píše po nemecky a po slovensky básne, články, poviedky, romány, vedecké články a históriou popretkávané cestopisy. O Cypre, Turecku, Arménsku, Gruzínsku, Škótsku, Švédsku, Fínsku, Estónsku, Rusku, Španielsku a Portugalsku. A ešte viac…

 

Kontakt: Vydavateľstvo Post Scriptum, Rajecká 36, 821 07 Bratislava

0903442679, www.postscriptum.sk,  info@postscriptum.sk 

 

Na titulnej fotografii:

Spisovateľka Camille Labas, Slovenka žijúca vRakúsku.

Vo fotogalérii:

Camille Labas (vľavo) s Nadjou Hammarberg, literárne činnou Slovenkou žijúcou vo Švédsku.

 

FOTO: ĽUDO POMICHAL