Chorvátsky premiér Andrej Plenković a ministerka kultúry a médií Nina Obuljenová Koržineková navštívili Slovenské kultúrne centrum Našice

Počas svojho pracovného pobytu v Našiciach predseda vlády Chorvátskej republiky Andrej Plenković a ministerka kultúry a médií Nina Obuljenová Koržineková navštívili v pondelok 5. októbra 2020 Slovenské kultúrne centrum Našice a Zväz Slovákov v Chirvátsku. Vzácnych hostí privítali predseda Zväzu Slovákov  v Chorvátsku Mirko Vavra a riaditeľka Slovenského kultúrneho centra Sandra Kraljová Vukšićová, ktorá im odovzdala ďakovné listy pri príležitosti 10. výročia vzniku Slovenského kultúrneho centra Našice za výrazný prínos a spoluprácu pri vytváraní trvalých hodnôt pre Slovákov v Chorvátsku a za podporu pôsobenia Slovenského kultúrneho centra Našice.

Počas návštevy A. Plenkovića a N. Obuljenovej Koržinekovej  boli v sídle Slovenského kultúrneho centra Našice prítomní aj zástupca českej a slovenskej národnostnej menšiny v chorvátskom parlamente Vladimir Bilek, veľvyslanec Slovenskej republiky v Chorvátsku Peter Susko a konzulka Linda Karašová, členka Rady pre národnostné menšiny v Chorvátsku a tajomníčka Zväzu Slovákov Branka Baksová, ako aj riaditeľka Národnej knižnice a čitárne Našice Silvija Šokićová.

Uverejnené: 8. 10. 2020