Do Slovenského domu a kostola Sv. Michala v Prahe za dimenziou duchovna

Z Prahy sme pre všetkých našich krajanov, ktorí sa ocitnú v dňoch 28.-29. mája 2015 v „stovežatej“ a radi by si spríjemnili program duchovnou dimenziou, dostali pozvanie od pani Janky Halukovej, presbyterky Slovenského evanjelického a. v. cirkevného zboru v Prahe a tajomníčky Spoločnosti Jána Kollára v Českej republike.

V maili píše: „Rada by som vás oslovila a pozvala na zaujímavý a určite krásny koncert nevidomého amatérskeho speváka Maroša Banga – a to už vo štvrtok  28. mája od 18.00 h v Slovenskom dome v Prahe, na Soukenickej 3.

Osobne som si vypočula tri jeho CD a bola som prekvapená širokou škálou jeho repertoáru od sakrálnych piesní, cez operné a operetné árie až po rómske piesne i populárne skladby – napr. z repertoáru Karola Duchoňa  či Karla Gotta. Koncert bude moderovať jeho, tiež nevidomá, manželka Saša. Stretla som sa s obidvomi a hneď ma „nakazili" svojou dobrou náladou a neskutočnou energiou. Cestujú a účinkujú po svete s veľkým úspechom, v sprievode svojej asistentky Editky, pričom absolútne neberú do úvahy svoj hendikep.

Koncert   v Slovenskom dome je síce na vstupenky v cene 100.- Kč, ale jeho samotná emotívno-kultúrna dimenzia má aj oveľa väčšiu ľudskú hodnotu.

Pani Janka Haluková informáciu dopĺňa: „Maroš Bango sa predstaví krátkym vystúpením aj v našom kostole Sv. Michala v Jirchářích 14, Praha 1 a to v piatok 29. mája  od 19. 00 h v rámci akcie Noc kostolov. Tu sa program odvinie v čase od 17.00 až do 23.00 h, pričom tu vystúpi aj spevokol Slovenského evanjelického a. v. cirkevného zboru, ďalej zaznie organový koncert na počesť Alberta Schweitzera  i vystúpenie hudobného združenia Musica Sancta Cecília. Program je doplnený aj o hovorené slovo, prehliadku kostola a ďalšie aktivity.

Podrobnejšie informácie nájdete v priloženom programe.

Teším sa na stretnutie s vami, či už vo štvrtok na koncerte v Slovenskom dome, alebo v piatok v kostole Sv. Michala.

 

Janka Haluková

presbyterka Slovenského evanjelického a. v. cirkevného zboru v Prahe a tajomníčka Spoločnosti Jána Kollára v ČR