Dvadsať rokov činnosti Výskumného ústavu Slovákov v Maďarsku

Dňa 7. októbra 2010 sa v priestoroch Slovenskej národnej knižnice v Martine uskutočnila prezentácia činnosti Výskumného ústavu Slovákov v Maďarsku a privítanie najnovšej publikácie VÚSM Dvadsať rokov činnosti Výskumného ústavu Slovákov v Maďarsku.

Hlavnými organizátormi podujatia boli Slovenská národná knižnica, Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí a Výskumný ústav Slovákov v Maďarsku.

Po prezentácii bola otvorená výstava s ukážkami dvadsaťročnej činnosti Výskumného ústavu Slovákov v Maďarsku. Na podujatí sa zúčastnila 12-členná delegácia bývalých i súčasných vedeckých pracovníkov Výskumného ústavu Slovákov v Maďarsku a členov vedeckej rady pod vedením predsedu Celoštátnej slovenskej samosprávy Jána Fuzika. Delegáciu tvorili: novozvolená riaditeľka Anna Kováčová, doterajšia riaditeľka Alžbeta Hornoková Uhrínová, zakladatelia ústavu univ. prof. Anna Divičanová, Ondrej Krupa, Matej Šipický, vedeckí pracovníci: Ján Chlebnický, Tünde Tušková a referentky Zuzana Gulyášová, Magdaléna Laczová. Hosťom prezentácie bola dlhoročná spolupracovníčka ústavu doc. Magdaléna Paríková, z Katedry etnológie a kultúrnej antropológie FFUK z Bratislavy.

Výstava v SNK potrvá do 25. októbra 2010.

"IMG_6518"