Filmový klub RSKS vo Viedni: MY ZDES

Početná komunita Slovákov vo Viedni, pre ktorých sa adresa Rakúsko-slovenského kultúrneho spolku v budove na Otto-Bauer Gasse stala pravidelným cieľom ich voľnočasových, najmä kultúrnych aktivít, sa aj v rozbehnutom roku 2015 teší na zaujímavé podujatia. Aktuálnym v ponuke je premietanie filmu režiséra Jara Vojteka s názvom My zdes, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 15. januára 2015 o 19.00 h v sídle RSKS.

 

V prílohe tejto informácie si môžete nájsť aj ponuku RSKS v mesiacoch január – február 2015. Kompletný a priebežne dopĺňaný prehľad podujatí RSKS nájdete pod linkom: http://www.slovaci.at/program.html – zmena programu je vyhradená.

MY ZDES

Slovensko, 2005, 76 min.
Réžia: Jaro Vojtek

Na jeseň v roku 2000 opustí rodina Dimitrija Kiossyiu dom v kazašskej stepi a zamieri do krajiny svojich predkov – na Slovensko. Po dlhom hľadaní sa usadia v malej dedine na vidieku. Nový začiatok však prinesie viac sklamania ako radosti. Dovtedy pevné vzťahy vo vnútri rodiny sa začínajú narúšať. Najmä starší členovia rodiny majú pocit vykorenenia a čoraz častejšie spomínajú na život v Kazachstane. Jedného dňa sa hlava rodiny Dimitrij rozhodne vrátiť späť…

Vstupné je dobrovoľné.

PROGRAM RSKS

 

RSKS ďakuje za priazeň a teší sa na stretnutie s Vami na našich podujatiach.

Freundliche Grüße| S pozdravom
Ingrid Konrad
ÖSKV | RSKS