Fujarista Dušan Holík z Očovej v rozhlasovej Slovenskej mozaike

Viera Kučerová z Občianskeho združenia BONA FIDE, autorka a moderátorka relácie SLOVENSKÁ MOZAIKA v Rádiu ZET, pozýva vo štvrtok 4. júna 2015 od 15.05 h k počúvaniu najmä tých, ktorých osloví tematika hmotných pamiatok na Slovensku, ako aj folkloristika. V relácii si priblížime pamiatky zapísané v UNESCO, ako aj fenomén fujary.

Autorka relácie avizuje, že Slovenská mozaika v Rádiu  ZET bude aj vo štvrtok 4. júna už tradične pozostávať z dvoch častí. O nich už viac Viera Kučerová, autorka Slovenskej mozaiky:

„V prvej časti sa s PhDr. Milenou Blažkovou porozprávame o hmotných pamiatkach na Slovensku, zapísaných do Kultúrneho  svetového dedičstva UNESCO. V druhej časti nám interpret a výrobca fujár Dušan Holík z Očovej predstaví fujaru, ktorá bola  v novembri 2005 v Paríži zapísaná  do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO,“ predoslala Viera Kučerová s prianím príjemného počúvania.

Reláciu SLOVENSKÁ MOZAIKA si môžete vypočuť na: http://www.zet.cz alebo 101,1 FM. V internetovom vysielaní si ju môžete vypočuť tri dni po odvysielaní v archíve rádia. O týždeň v repríze.


Pre Rádio ZET pripravuje reláciu SLOVENSKÁ MOZAIKA

Občianske združenie BONA FIDE s podporou MK ČR a ÚV ČR.

 

Na titulnej fotografii:

Výrobca fujár a interpret Dušan Holík z Očovej..

Na snímke vo fotogalérii:

Kostol v Žehre.