Gregor Martin Papucsek v Pálenici Borisa Filana na Rádiu Slovensko

Pálenica Borisa Filana na okruhu Rádio Slovensko vo vysielaní RTVS patrí nepochybne k formátom, počas ktorých ucho, duša, obrazotvornosť i zážitkovosť poslucháča pookreje do maxima. Každú sobotu po 11.00 h sa relácia nasýtená postrehmi, úvahami, akurátnou iróniou, glosovanými dojmami, ale aj bohatosťou prejavu rozvíjajúcimi pojmami a v našich pomeroch vzácnosťou autorskej slovotvorby a využívaním bohatosti slovenčiny, príjemným rozptýlením a aj poučným oživením prvého víkendového dňa. V tretiu februárovú sobotu si Boris Filan pozval do štúdia muža, ktorý svoju publicistickú a novinársku pôsobnosť permanentne objavného „rozhlasáka“ delí a zároveň aj spája medzi dvoma krajinami – Maďarskom a Slovenskom – Gregora Martina Papucseka, významnú osobnosť z radov Slovákov žijúcich v Maďarsku.

Po čitateľsky úspešnej knihe Peštiansky perkelt (Ikar 2003) začiatkom tohto roku sa rozhlasový publicista a glosátor Gregor Martin Papucsek prezentuje na slovenskom knižnom trhu s jej voľným pokračovaním pod názvom Maďarský pomaranč (Ikar 2013).

  • Čo všetko sa Gregorovi Martinovi Papucsekovi, 58-ročnému rodákovi z Mlynkov spod Pilíša, pomestilo do jeho novej knihy?
  • Čo prezradil z jeho osobného netuctového príbehu, keď svoju životnú púť i novinársku pôsobnosť zosúladil hneď s dvoma krajinami?
  • Ako vníma a hodnotí autor vo svojej knihe Maďarov, ich životnú múdrosť, humor, ale i zatrpknutosť?

 

Viac o Gregorovi Martinovi Papucsekovi a o jeho novej knihe Maďarský pomaranč, ako aj priamy prístup na archív RTVS a odvysielanej Pálenice Borisa Filana na Rádiu Slovensko, ktorej hosťom bol G. M. Papucsek:

www.slovenskezahranicie.sk