Herečka Barbora Bobuľová v cykle Naši a svetoví

Mala dvanásť rokov, keď sa po prvý raz postavila pred filmovú kameru. Vždy mala rada poéziu, rada recitovala, ale pred kameru sa dostala úplnou náhodou. Dnes má o tridsať viac a bola to opäť náhoda, ktorá ju nasmerovala zo Slovenska do filmového sveta v Taliansku. Herečka Barbora Bobuľová prišla do Bratislavy, aby si z rúk šéfa slovenskej diplomacie prevzala cenu za šírenie dobrého mena Slovenska vo svete.

S herečkou sa počas jej krátkeho pobytu na Slovensku stretla redaktorka Radia Slovakia International RTVS Ľubica Hargašová, autorka obľúbeného nedeľňajšieho cyklu Naši a svetoví v Rádiu Slovensko RTVS.

Stiahnuť audio súbor

Slovenská herečka Barbora Bobuľová, už takmer dvadsať rokov žije spolu so svojimi dvomi dcérami uprostred talianskeho Ríma. Teraz prišla na Slovensko len na skok, aby si prevzala prestížnu cenu vyslanec dobrej vôle za šírenie dobrého mena našej krajiny vo svete. A príde aj o dva týždne, lebo Vianoce doma by za nič na svete nevymenila za tie v Ríme. Aj o tom porozprávala Ľubici Hargašovej.

Stiahnuť audio súbor

Ak to vyjde, bude to možno dobrý impulz pre herečku Barboru Bobuľovú, aby sa sem-tam ukázala aj na slovenskej divadelnej, či filmovej scéne.