Igor Furdík na pracovnej návšteve Slovákov v srbskej Vojvodine

Aktuálnym vývojom, úlohami a aktivitami stojacimi v organizáciách a inštitúciách Slovákov v Srbsku je obsiahnutá programová časť zahraničnej pracovnej cesty Igora Furdíka, predsedu Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí, v dňoch 27.-30. júna 2015 v prostrediach vojvodinských Slovákov v Srbskej republike. Predseda ÚSŽZ sa zároveň zúčastní aj na niektorých kultúrno-duchovných podujatiach, konajúcich sa v tomto čase.

Igor Furdík postupne navštívi  Starú Pazovu, kde sa v nedeľu 28. júna zúčastní slávnostných bohoslužieb v pazovskom evanjelickom chráme pri príležitosti 245. výročia príchodu slovenských evanjelikov do Starej Pazovy. V ďalších dňoch navštívi Kovačicu, v Báčskom Petrovci sa stretne o. i. na pôde Matice slovenskej na rokovaní s matičiarmi, ako aj ďalšími aktivistami a osobnosťami kultúrneho a spolkového života vojvodinských Slovákov.

V Novom Sade sa stretne I. Furdík s vedúcimi funkcionármi Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny v Srbsku, v programe má aj návštevu Ústavu pre kultúru vojvodinských Slovákov v Novom Sade, kde si pozrie výstavu diel a artefaktov Zuzany Chalupovej pri príležitosti nedožitých 90. narodenín jedinečnej predstaviteľky slovenskej insitnej maľby vo Vojvodine.