Igor Furdík skončil vo funkcii predsedu ÚSŽZ, v RSI RTVS hodnotí pôsobenie úradu vo vzťahu ku krajanom

Na poste predsedu Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí prichádza k zmene. Doterajší predseda Igor Furdík po troch rokoch práce v prospech slovenského sveta k 30. septembru 2015 vo funkcii končí. Podpredseda vlády SR a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vysoko ocenil prácu Igora Furdíka, ktorý úrad stabilizoval a sprofesionalizoval. Vyzdvihol aj jeho systematickú podporu pre krajanské aktivity a spoluprácu na medzinárodných výmenných programoch. Ako však hodnotí svoje pôsobenie vo funkcii Igor Furdík?

Doterajšieho predsedu ÚSŽZ s touto otázkou oslovila Ingrid Slaninková, redaktorka Rádia Slovakia International RTVS, venujúca sa problematike krajanského života v pravidelnom cykle SLOVÁCI VO SVETE.

Stiahnuť audio súbor

 

Od 1. októbra 2015 Igora Furdíka vo funkcii strieda Ján Varšo. Nový predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí je dlhoročný kariérny diplomat, ktorý pôsobil v Bruseli, New Yorku, Nikózii a naposledy v Belehrade. V rámci svojej diplomatickej činnosti prichádzal do styku aj s krajanskými komunitami v mieste vyslania.