Jubilejné odovzdávanie ocenení Vyslanec dobrej vôle

V utorok 22. novembra o 18.00 h sa v priestoroch Palugyayovho paláca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR uskutoční v poradí už piaty ročník odovzdávania ocenení Vyslanec dobrej vôle (Goodwill Envoy). Ocenenia udeľuje minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák úspešným Slovenkám a Slovákom, ktorí pôsobia v zahraničí a svojou prácou vynikajúcim spôsobom šíria dobré meno našej krajiny a prispievajú tak k budovaniu značky Slovensko. Slávnostné podujatie za prítomnosti hostí z radov diplomatického zboru a osobností spoločenského života sa bude konať pri príležitosti nedožitých 95. narodenín Alexandra Dubčeka.

Tohtoročnými laureátmi ocenenia Vyslanec dobrej vôle sú: Maja Poláčková, uznávaná umelkyňa žijúca v Belgicku  – spoluprekladateľka diel Dominika Tatarku a Vladimíra Mináča do francúzštiny; Ján Zoričák, akademický sochár – protagonista európskeho ateliérového skla a vedúca osobnosť prizmatickej plastiky a Petra Hamerlík, mladá vedkyňa pôsobiaca v Dánsku, kde dosiahla významné úspechy v oblasti výskumu a liečby nádorov mozgu.

Na slávnostnom podujatí sa zúčastnia aj doterajší laureáti ocenenia Goodwill Envoy: profesor Jaroslav Fabian (2010), profesor Marián Mark Stolárik (2013), doktorka Andrea Rajňáková (2014) a minuloročných laureátov zastupuje profesor Juraj Hromkovič (2015).

Šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák udelil ocenenie Vyslanec dobrej vôle po prvýkrát v roku 2010.

 

Na titulnej fotografii:

Jedným z laureátov ocenenia Vyslanec dobrej vôle je akademický sochár a výnimočný umelecký sklár Ján Zoričák, Slovák žijúci vo Francúzsku.

Foto: uszz.sk