Krajania, opäť je tu ZEM SPIEVA – zapojte sa!

Slovenský folklór opäť zažiari v plnej kráse! Už tretíkrát sa na televízne obrazovky vracia veľkolepá folklórna show, ktorá vzdáva hold našim predkom, našim tradíciám a našej histórii. A s ňou prichádzajú aj noví súťažiaci, nové zážitky a nové výzvy. Zem sa rozospieva už 15. septembra 2019 v Martine, kedy sa otvoria brány prvého "kastingu" tretieho ročníka ZEM SPIEVA.

Druhé kvalifikačno-výberové kolo sa uskutoční už o týždeň neskôr  –  22. septembra v Starej Ľubovni. Rovnako ako počas minulých ročníkov, aj tentoraz ZEM SPIEVA prekročí hranice nášho rodného Slovenska. Zavíta do ďalekých krajín, do ktorých si Slováci priniesli to najcennejšie – svoje tradície, piesne, hudbu a tanec.
Tretí ročník obľúbenej televíznej súťaže, ktorá nesie aj dôležitý poznávací aspekt – Zem spieva, je na ceste k vám. Srdečne vás pozývame stať sa jeho súčasťou. Zahraniční Slováci, súbory, jednotlivci nemusia chodiť na "kastingy" osobne, stačí poslať prihlášku, ktorá je na stránke
http://www.rtvs.sk/zemspieva  [http://www.rtvs.sk/zemspieva ] a poslať svoje amatérske video v trvaní 3 minút – ukážku spevu, tanca, hudby na mail martina@martinik.sk.

Tešíme sa na vás! Krajania, zapojte sa, opäť sa stanete ozdobou mimoriadne obľúbeného a sledovaného projektu na obrazovkách verejnoprávnej RTVS. Tak ako v ostatnom ročníku bola ozdobou Anička Berédiová so Selenče, z prostredia našich vojvodinských Slovákov v Srbsku. Nasledujte jej príklad, v mnohom je vzorom aj inšpiráciou. Napokon, nie div, že študentka žurnalistiky svojim zjavom, hlasom, nádherným krojom, priťahuje nielen publikum, ale aj krajanov, ktorí sa s ňou veľmi radi zvečňujú na snímkach…

Na titulnej fotografii:

Anička Berédiová počas vystúpenia na Hlavnom námestí v Bratislave v roku 2018.

Na snímkach vo fotogalérii:

Záber z finálového večera Zem spieva v priamom prenose na RTVS, kde Anička patrila k magnetom celej súťaže.

Ktože by sa s rúčou devou, ktorá vyniká nádherným hlasovým prejavom a prirodzeným šarmom a krásou, netúžil odfotiť: Anička Berédiová a Janek Machaj, vynaliezavý folklorista s poľskými koreňmi ktorý zrástol (a nielen iba vďaka jeho povestnému zdobenému ozembuchu) so Slovákmi spod Pilíša v obci Mlynky. 0bjektív ich zachytil v Bratislave na Hlavnom námestí na Deň zahraničných Slovákov 5. júla 2018.

Duet s akordeonistom Ondrejom Maglovským v harmónii so spevom Aničky Berédiovej berie za srdce. Tak tomu bolo aj počas koncertu na Hlavnom nmestí v Bratislave 5. júla 2018.

…a napokon sólo pre krásu devy a jedinečného kroja. Je to zážitok, keď Slovenská Zem spieva!

FOTO:  ĽUDO POMICHAL (4)

             Youtube.com – výrez (1)

 

Sledujte na youtube.com – vystúpenie Aničky Berédiovej vo finále súťaže Zem spieva:

https://www.youtube.com/watch?v=w8W22PM43oY