Krajania, príďte prezentovať Slovensko do Frankfurtu!

Pozvánku na prezentáciu Slovenska v Nemecku pre všetkých našich krajanov nám na Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí poslala v mene predstavenstva Nemecko-slovenského kultúrneho klubu vo Frankfurte nad Mohanom jeho predsedníčka pani Emília Šmálová.
 
Milí priatelia, milí rodáci,
  
už len pár dní nás delí od tohtoročnej PARADE DER KULTUREN, ktorá sa uskutoční v sobotu 23. júna 2012.
 
Zraz účastníkov sprievodu je medzi 11.00 a 12.00 h na štartovnej pozícii Untermainkai – číslo 1 na mapke trasy sprievodu. Štartujeme pod číslom 34, sprievod sa začína o 12.00 h a bude trvať do cca. 14.30 h.
 
Všetci, ktorí sa chcú pridať a prezentovať Slovensko vo Frankfurte nad Mohanom sú vítaní!
 
Ak máte slovenské zástavy, tričká alebo šiltovky so slovenskými motívmi, alebo vlastné kroje – doneste ich so sebou! V krojoch bude ženská spevácka skupina, 2-3 ženské kroje sú ešte stále k dispozícii, a tak ich môžeme zapožičať. Ak máte záujem, ozvite sa čím skôr. Ak sa ešte chcete pridať k speváčkam v sprievode, príďte na skúšku v piatok 22.6. večer o 17.30 h do farskej sály Farnosti St. Pius/Sv. Gorazd. Pre účastníkov sprievodu máme zabezpečené občerstvenie – minerálku, keksy a ovocie na posilnenie. Pre prípad nepriaznivého počasia bude postarané o pláštenky do dažďa.  
 
Všetkých vás a vašich priateľov, kolegov a známych privítame a pohostíme v našom stánku v blízkosti mosta Eiserner Steg. Stánok bude otvorený od 10.00 do 22.00 h. V ponuke máme okrem informácií o našej činnosti aj slovenské klobásky, slovenské pivo, vína a koláče…
 
Fotografia v texte pozvánky je z našej účasti na Parade 2008.Ďalšie fotografie si môžete pozrieť v našej fotogalérii na www.dsk-frankfurt.de. Zároveň si vás dovoľujeme upozorniť na našu aktualizovanú webovú stránku  www.parade-der-kulturen.de.
 
Srdečne vás všetkých zdravíme a tešíme sa na sobotu 23. júna!
 
V mene predstavenstva DSK
 
Emília Šmálová