Miroslav Lajčák, šéf slovenskej diplomacie, ocenil troch Vyslancov dobrej vôle

„Všetci laureáti ocenenia Vyslanec dobrej vôle – Goodwill Envoy potvrdzujú, že Slováci sú šikovní a vynachádzaví ľudia a aj vďaka ním je Slovensko skutočne krajinou dobrých nápadov. Som rád, že oceňujeme osobnosti, ktoré nás v zahraničí tak skvelo reprezentujú a spolupodieľajú sa na tvorbe pozitívneho imidžu našej krajiny. Vždy ma teší, koľko významných Slovákov úspešne pôsobí v zahraničí.“ Tieto slová vyriekol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák po udeľovaní ocenení pre úspešných krajanov, ktorí dlhodobo pôsobia v zahraničí. Vo štvrtok 12. decembra 2019 sa na pôde rezortu diplomacie konal v poradí už 7. ročník tohto slávnostného podujatia, na ktorom sa zúčastnil aj Ján Varšo, predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

Laureátmi ocenenia za rok 2019 sa stali: Anna Kyppö, lektorka slovenského jazyka pôsobiaca vo Fínsku, Jozef Kabaň, automobilový dizajnér pôsobiaci v Nemecku, a Martin Sedlacký  prevádzkový riaditeľ a člen predstavenstva lotyšskej leteckej spoločnosti. 

Na slávnostnom podujatí bol za prítomnosti hostí z radov diplomatického zboru a osobností spoločenského a kultúrneho života zverejnený aj výťažok jednej z najväčších diplomatických akcií – Vianočného charitatívneho bazáru. Organizátorom podujatia, Medzinárodnému ženskému klubu v Bratislave, sa podarilo vyzbierať historicky najvyššiu sumu – viac ako 106-tisíc eur, ktorá bude použitá v rámci podpory charitatívnych projektov na pomoc ľudom v núdzi na Slovensku.

 

SLEDUJTE AJ VIDEÁ

ZO SLÁVNOSTNÉHO VEČERA:

http://www.mzv.sk/aktuality/detail/-/asset_publisher/Iw1ppvnScIPx/content/minister-m-lajcak-ocenil-troch-vyslancov-dobrej-vo-1?p_p_auth=eJt29gHb&_101_INSTANCE_Iw1ppvnScIPx_redirect=%2F

ZDROJ: mzv.sk