Naši a svetoví: Kuchársky kumšt Richarda Kunderlíka

Už neraz sa potvrdilo, že nápady, chuť pracovať a skúsenosti dokážu aj v oblasti, kde dávajú líšky dobrú noc, vytvoriť magnet, ktorý priláka ľudí zo širokého – ďalekého okolia. V kontexte tejto myšlienky, ako uvádza na portáli RTVS redaktorka Rádia Slovensko Ľubica Hargašová, vlani v lete otvorili dvaja kamaráti v malej dedinke na západe Slovenska malú, tak trochu aj atypickú reštauráciu. Už hoci tým, že si k projektu a do „reštiky“ prizvali kuchára –  svetobežníka Richarda Kunderlíka.

Kto je Richard Kunderlík? Vari najstručnejšie: odborník – kuchár, ktorý štrnásť rokov pracoval v luxusných reštauráciách v piatich  európskych krajinách. A to, čo sa naučil, chce zužitkovať doma. O tom všetkom porozprával práve Ľubici Hargašovej v relácii Naši a svetoví, ktorú Rádio Slovensko odvysielalo v nedeľu 2. marca 2014.

Stiahnuť audio súbor

Aby si Richard Kunderlík mohol ísť do sveta zarobiť na auto, vyučil sa za kuchára. Ale že dostane šancu pracovať v najluxusnejších reštauráciách v piatich európskych krajinách, to mu pred 14 rokmi ani na um neprišlo. Tu je ďalšia časť jeho  rozhovoru s Ľubicou Hargašovou.

Stiahnuť audio súbor

Kto by to povedal, že kuchár, ktorý pripravuje špeciality z jedlého zlata a z hľuzovky, má rád párky. Richard Kunderlík je možno výnimka. A ako dlho vydrží na Slovensku? Možno, keď poriadne rozbehne kamarátovu reštauráciu, urobí jej meno, zaučí si nástupcu, potom pôjde ďalej.  Richard je jednoducho typom muža, ktorý neobsedí dlho na jednom mieste. A že má dvere otvorené do tých najluxusnejších európskych reštaurácií, už za tých štrnásť rokov zistil. Ale to všetko sú len úvahy, ako píše na portáli RTVS – Rádio Slovensko redaktorka  Ľubica Hargašová. Možno sa dnes už určite chýrny kuchár rozhodne úplne inak a zostane doma.

 

Foto: richardkunderlik.blogspot.sk