Naši a svetoví: Tomáš Gabzdil Libertíny v Rádiu Slovensko RTVS

Od malička vedel kresliť, ale to, čo dokázal, bolo výsledkom dlhej cesty hľadania. Dnes o ňom hovorí celý svet, podaril sa mu husársky alebo včelárky kúsok. Vo svojom ateliéri v holandskom Rotterdame, ktorý je zameraný na výskum dizajnových stratégií v umení a vede, vytvoril dizajnér Tomáš Gabzdil Libertíny spolu s včelami vázy z včelích plastov.

V jeho rodine nikto nikdy nebol včelárom. Mama je vedecká historička, otec architekt. O svojich nápadoch a životnej ceste porozprával Ľubici Hargašovej, redaktorke a autorke cyklu Naši a svetoví, ktorý každú nedeľu vysiela okruh Rádia Slovensko RTVS.

Stiahnuť audio súbor

 

Dizajnéra Tomáša Gabzdila Libertínyho preslávili vo svete vázy z včelieho vosku, to však nie je zďaleka všetko. Vždy hľadal nové materiály. Odborníci ho pozorne sledujú a čakajú, s čím prevratným jeho rotterdamský ateliér opäť prekvapí. Ale Ľubica Hargašová pri osobnom stretnutí bola zvedavá aj na niečo iné.

Stiahnuť audio súbor

 

Možno sa dožijeme, že dizajnér Tomáš Gabzdil Libertíny bude mať ateliér aj na Slovensku – buď v rodných Košiciach, alebo v Bratislave.