Naši a svetoví v Rádiu Slovensko: softvérový inžinier Richard Královič

Bratislavčan Richard Královič (34) sa asi narodil pod šťastnou hviezdou, alebo pripraveným šťastie praje? Pôvodne chcel byť pedagógom na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, ale zaujal aj vynikajúceho pedagóga – autora mnohých školských učebníc vo Švajčiarsku, Slováka prof. Juraja Hromkoviča. Ten ho pozval stážovať na univerzitu.

Mohol tam byť doteraz, ale on prijal ďalšiu, pre mladého muža veľmi lukratívnu ponuku, a dnes je Richard Královič softvérovým inžinierom v európskej vývojovej centrále najväčšieho internetového gigantu v Zürichu. O svojej ceste od pedagogiky k vývoju porozprával Ľubici Hargašovej, redaktorke Rádia Slovensko RTVS.

Stiahnuť audio súbor

Hosťom Ľubice Hargašovej v rubrike Naši a svetoví bol 25. januára 2015 Richard Královič, softvérový inžinier v európskej vývojovej centrále najväčšieho internetového gigantu v Zürichu. Už vieme, že jeho špecializáciou sú teraz mapy. Tu je druhá časť rozhovoru.

Stiahnuť audio súbor

 

Richard Královič pracuje v spoločnosti, ktorá je snom každého mladého človeka, ale jemu chýbajú študenti. Ak sa predsa len raz dostane na pedagogickú pôdu s poznatkami, ktoré získa v terajšej práci, to budú mať študenti šťastie!

 

O Richardovi Královičovi sa dozviete

aj v rozhovore pre týždenník ŽIVOT:

http://zivot.azet.sk/clanok/18443/uspesny-slovensky-vyvojar-internetoveho-gigantu-tvrdi-darebakov-tu-nenajdete

 

Na titulnej fotografii:

Richard Královič.

Foto: ŽIVOT – Richard Filipko