Naši a svetoví v Rádiu Slovensko: vedecká pracovníčka Ľjuba Bachárová

Čím to je, že svet ich pozná viac, ako my? Sú na čele najprestížnejších medzinárodných odborných spoločností, sú súčasťou vedeckých pracovných tímov, pri výskume sú partnermi svetových kapacít. A my sa o nich dozvedáme náhodou. Presne taká je aj odborníčka na srdce, presnejšie odborníčka na hodnotenie elektrickej činnosti srdca MUDr. Ľjuba Bachárová, vedecká pracovníčka v Medzinárodnom laserovom centre v Bratislave. Medzi konferenciami a pracovnými cestami si našla čas aj na stretnutie s Ľubicou Hargašovou, redaktorkou Rádia Slovensko RTVS.

Stiahnuť audio súbor

Odborníčka na srdce MUDr. Ľjuba Bachárová z Medzinárodného laserového centra v Bratislave je mimoriadne aktívna žena. Nielenže sa venuje vede, učí na dvoch vysokých školách, netradične pomáha mladým vedcom, ale možno ako jediná Slovenka je už 10 rokov výkonnou redaktorkou, aj editorkou prestížneho amerického vedeckého časopisu Journal of Electrocardiology. Aj to o nej zistila Ľubica Hargašová.

Stiahnuť audio súbor

Vedkyňa MUDr. Ľjuba Bachárová, odborníčka na srdce, dokázala, že veda sa dá naozaj robiť všade. A kto je dobrý a výnimočný, svet si ho nájde.