Naši a svetoví v RTVS: fyzik a podnikateľ Anton Zajac

Dnes žije striedavo v USA a na Slovensku. Keď pred rokmi hľadala najúspešnejšia slovenská IT firma, ktorá sa špecializovala na antivírusové programy cestu, ako sa presadiť za morom, náhodou naďabila na fyzika a podnikateľa dr. Antona Zajaca. Už vtedy mal svoju firmu v americkom San Diegu a chuť pomáhať krajanom.

Pomohol – a dnes je vďaka nemu slovenská spoločnosť vo svetovom hodnotení na najvyšších priečkach. A nie je jediná, z chodníka je už medzi Amerikou a Slovenskom široká, vyšliapaná cesta. O Antonovi Zajacovi mnohú tvrdia, že je veľký filantrop. Presvedčila sa o tom aj redaktorka Rádia Slovensko RTVS Ľubica Hargašová pri osobnom stretnutí priamo v jeho súkromnej rezidencii.

Stiahnuť audio súbor

 

Fyzik, podnikateľ a filantrop dr. Anton Zajac tvrdí, že ak presne viete, čo chcete v živote dosiahnuť, dá sa to. A aj keď vás šťastie trochu obchádza, vraj sa dá trochu zmanipulovať. Neviem, ako to bolo uňho, ale jedno je isté, neobchádzalo ho. V USA sa presadil, ako fyzik, univerzitný pedagóg, ale neskôr aj ako podnikateľ. A kedy sa jeho pozornosť upriamila aj na informačné technológie a antivírusové programy? Aj na to bola pri osobnom stretnutí zvedavá Ľubica Hargašová, autorka pravidelnej nedeľňajšej rubriky Rádia Slovensko RTVS Naši a svetoví.

Stiahnuť audio súbor

 

Na titulnej fotografii:

Anton Zajac, úspešný slovenský podnikateľ v zahraničí.

Vo fotogalérii:

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vo štvrtok 20. novembra 2014 v Bratislave počas slávnostného podujatia pri príležitosti 25. výročia Nežnej revolúcie odovzdal ocenenia Vyslanec dobrej vôle (Goodwill Envoy) úspešným Slovákom, ktorí šíria dobré meno Slovenska v zahraničí. Ocenení (zľava) Peter Biľak, Andrea Rajňáková a Anton Zajac s Miroslavom Lajčákom.