Naši a svetoví v RTVS: Marianna Alfa Pejková

Doslova sa jej splnil americký sen. Z opatrovateľky detí v rodine vo Washingtone je dnes v New Yorku odborníčka vo vedení reštaurácií. Bolo to šťastie, známosti alebo obrovská chuť dokázať, čo vie a na čo má? Skôr to druhé otvorilo Marianne Alfa Pejkovej, sympatickej tridsiatničke z Brusna, cestu k úspechu za oceánom.

Tohto roku Marianna nemala v pláne dovolenkovať na Slovensku, ale prišla. Pozdravila rodičov a stretla sa aj s Ľubicou Hargašovou, redaktorkou Rádia Slovensko RTVS a autorkou obľúbeného nedeľňajšieho cyklu o úspešných Slovákoch žijúcich a pôsobiacich v zahraničí s názvom Naši a svetoví.

Stiahnuť audio súbor

 

Je známe, že na newyorskom Manhattane sa miesto v reštauráciách objednáva aj niekoľko dní vopred. Šéfuje práve takýmto chýrnym zariadeniam aj Slovenka Marianna Alfa Pejková?

Stiahnuť audio súbor

 

Deväť reštaurácií v New Yorku má už pevne v rukách, navyše vedie tím oddaných ľudí, už tam nemusí byť každý deň. A keďže z USA do strednej Európy je len 10 hodín letu a Marianna Alfa Pejková je akčná mladá žena, možno už onedlho budeme počuť, že rozbieha svoje aktivity aj u nás. Nechajme sa prekvapiť.

Na titulnej fotografii:

Marianna "Majka" z Brusna v spoločnosti prezidenta SR Andreja Kisku počas jeho návštevy v New Yorku.