Naši a svetoví v RTVS: Peter Garčár, skvelý stavebný inžinier

Nedeľné telefonáty s mamou si nikdy nenechá ujsť, ale už viac ako 20 rokov chodí do rodičovského domu len na návštevu. Pred pätnástimi rokmi to bola Austrália, či USA, teraz je to krajina „bohatého pobrežia" – Kostarika. Všade tam je obdivovaný a úspešný Slovák Peter Garčár, vynaliezavý stavebný inžinier.

Okrem toho, že je stavbárom, je Peter Garčár aj vášnivým ochrancom prírody, majiteľom dažďového pralesa, manželom atraktívnej Argentínčanky a napokon aj otcom 12-ročného syna. Predovšetkým, a to podčiarknime, je stavebným inžinierom. V Kostarike za dom bez jediného klinca zavesený v korune stromu dostal Peter Garčára Oscara . Nedávno bol chvíľu doma na Slovensku a stretol sa aj s Ľubicou Hargašovou, redaktorkou Rádia Slovensko RTVS.

Stiahnuť audio súbor

 

Stavebného inžiniera Petra Garčára skúsenosti zo sveta naučili vážiť si prírodu a život v nej. Aby zachránil dažďový prales pre iných, kúpil ho. Možno ho inšpirovala manželka. A netradičným spôsobom postavil v ňom stromodom pre turistov, ktorý ocenil svet. Aj o tom sa porozprával s Ľubicou Hargašovou.

Stiahnuť audio súbor