Naši a svetoví v RTVS: Vladimír Valovič, tvorca filmových vizuálnych efektov

Kto by to povedal, že z Handlovej pochádza mladý muž, ktorý pracoval s režisérmi zvučných mien na filmoch Hon na čarodejnice, Piráti z Karibiku, Harry Potter, Lincoln, Gravitácia, či Strážcovia galaxie. Sympatický, cieľavedomý tridsiatnik Vladimír Valovič presne vedel, čo chce v živote robiť. A cestu si našiel. Nebola rovná, ale to tak v živote chodí.

Ľubica Hargašová, redaktorka Rádia Slovensko a autorka cyklu Naši a svetoví,  sa s úspešným tvorcom vizuálnych efektov stretla v prenajatom pražskom byte. V ňom žije Vladimír Valovič v príjemnom, pokojnom prostredí s manželkou, mimochodom spolužiačkou z Handlovej, a s neposednou dvojročnou dcérkou Nicole.

Stiahnuť audio súbor

 

Úspešnému tvorcovi vizuálnych efektov Vladimírovi Valovičovi život v Prahe zatiaľ vyhovuje, ale čaká ho zmena. Pracoval na filmoch ocenených americkým Oscarom, či filmovou cenou Veľkej Británie, neprijme však každú ponuku. Vyberal si v minulosti, vyberá si aj teraz. Pozná svoju cenu, ale s nohami stojí stále pevne na zemi. Zistila to počas osobného stretnutia s ním aj Ľubica Hargašová.

Stiahnuť audio súbor