O spoločných dolnozemských projektoch v Segedíne

Organizácie Slovákov z Rumunska, Maďarska a Srbska sa budú aj v nadchádzajúcom roku uchádzať o projekty na ÚSŽZ v ktorých spoločne participujú.  V piatok 18. októbra 2013 sa v Segedíne uskutočnila pravidelná ročná schôdza Slovákov z Maďarska, Rumunska a Srbska s cieľom podpísať Dohodu o spoločných projektoch na rok 2014.

Na schôdzi sa stretli predstavitelia Celoštátnej slovenskej samosprávy a Čabianskej organizácie Slovákov z Maďarska, Demokratického zväzu Slovákov a Čechov z Rumunska, Kultúrnej a vedeckej spoločnosti Ivana Krasku a Spoločnosti pre edukáciu a poradenstvo z Rumunska, ako aj predstavitelia Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny, Asociácie slovenských pedagógov, Ústavu pre kultúru vojvodinských Slovákov a Matice slovenskej zo Srbska.

Milina Sklabinská, riaditeľka Ústavu pre kultúru vojvodinských Slovákov v Novom Sade, informuje na portáli www.slovackizavod.org.rs o tom, že na schôdzi boli hodnotené spoločné projekty realizované v roku 2013 a väčšina z nich, ktorá bola ohodnotená ako úspešná, bola navrhnutá na realizáciu aj v roku 2014. Spomínané gestorské organizácie sa tak dohodli pokračovať v spolupráci a podieľať sa na spoločných projektoch v oblasti vzdelávania a kultúry.

Kompletný zoznam  spoločných dohodou navrhnutých 24 projektov zo stretnutia v Segedíne nájdete na:

http://www.slovackizavod.org.rs/vesti/vid/9925