Odišiel básnik a maliar František Kolkovič

So zármutkom oznamujeme všetkým krajanom a priateľom, že dňa 6. júna 2012 zomrel vo veku 74 rokov v Szczawnici v Pieninách krajan František Kolkovič, básnik a maliar, autor troch básnických zbierok Oravské návraty, Dozvuky a Stopy jesene, nevydaných prekladov básní slovenských poetov, autor mnohých spoločných i individuálnych výstav organizovaných Spolkom Slovákov v Poľsku i mnohými ďalšími inštitúciami v rámci celého Poľska.
 
Okrem týchto literárno-umeleckých posolstiev bol František Kolkovič všetkým krajanom známy a blízky aj ako pedagóg a od roku 2007 ako predseda poroty výtvarnej súťaže Ludwika Korkoša organizovanej každoročne redakciou Život a recitačnej súťaže v prednese slovenskej poézie a prózy organizovanej Spolkom Slovákov v Poľsku v rámci Dní slovenskej kultúry v Malopoľsku. Zároveň bol aj navrhovateľom pamätnej medaily Za zásluhy, ktorú udeľuje Spolok Slovákov v Poľsku, turistický sprievodca pre Beskydy, bývalý predseda  a čestný člen pobočky Spolku priateľov umenia v Szczawnici.

Posledná rozlúčka s Františkom Kolkovičom sa uskutoční v utorok 12. júna v Szczawnici o 15.00 h. Nech odpočíva v pokoji. 

Ľudomír Molitoris,
generálny tajomník Spolku Slovákov v Poľsku