Ondrej Vrábeľ, autor počítačových hier pre mentálne postihnuté deti, v relácii Naši a svetoví v RTVS

Má 15 rokov, výšku dva metre a už je autorom počítačových hier pre mentálne postihnuté deti, ktoré sa využívajú na 2200 miestach po celom svete. A najnovšie je najmladším držiteľom prestížnej ceny – Krištáľové krídlo, ktorú dostavajú osobnosti Slovenska za výnimočný počin v oblasti ,v ktorej pracujú.

Ondrej Vrábeľ, žiak Gymnázia v Senici, získal cenu v kategórii filantropia. Medzi prvými gratulantmi bola aj Ľubica Hargašová, redaktorka RadioSlovakia International, ktorá každú nedeľu v cykle Naši a svetoví na programovom okruhu Rádia Slovensko RTVS prezentuje výnimočné osobnosti Slovenska, ktoré zaujali aj v zahraničí.

Stiahnuť audio súbor

 

Ondrej nápadmi len tak srší, stále vymýšľa nové hry. Ale niekedy to nestačí. Na to už odpovedal Ľubici Hargašovej, redaktorke RSI RTVS.

Stiahnuť audio súbor 

 

Autor počítačových hier pre mentálne postihnuté deti Ondrej Vrábeľ je geniálne dieťa. Mal 10 rokov, keď uzrela svetlo sveta jeho prvá počítačová hra pre autistické deti . Dnes má o 5 rokov viac a jeho hry už poznajú nielen v Európe, Amerike, v Ázii, ale aj v ďalekej Austrálii. Je to naozaj obrovský úspech mladého chlapca a ľudí, ktorí mu nezištne pomáhajú.