Píšeš? Píšem! Nekonvenčný seminár divadelníkov v Pivnici

V dňoch 12. – 17. augusta 2013 v miestnostiach divadla Janka Čemana v Pivnici sa uskutoční štvrtý ročník seminára Píšeš? Píšem!. Účastníci budú mať možnosť zdokonaliť sa v písaní dramatických textov, z ktorých aj tohto roku vznikne záverečné predstavenie.

Ide o medzinárodný projekt pouličného divadla, v ktorom sa seminaristi predstavia žonglérskym, chodúľovým, pohybovým, tanečným a hereckým umením, okoreneným ohňovou show. Predstavenie budú prezentovať verejnosti 17. augusta 2013 o 15. h v Aqua parku Petroland, o 18. h v pešej zóne v Báčskej Palanke a na záver v Pivnici o 21. h v rámci tohtoročného moto-stretnutia, na ktoré organizátori srdečne všetkých pozývajú.

V tomto roku sa na seminár prihlásilo 36 záujemcov. Okrem dramatickej a hereckej dielne účastníci budú mať možnosť naučiť sa aj základom web dizajnu a grafiky, ktoré divadlá potrebujú pre výrobu plagátov, bulletinov a pod. Ďalšia skupina účastníkov sa bude zaoberať projektovým manažmentom, ktorý je v súčasnosti jedným a niekedy i jediným zdrojom príjmov v kultúre.

Organizátori sa touto cestou chcú poďakovať médiám, ktoré sledujú túto akciu: TV Petrovec, mesačník Rovina a týždenník Hlas ľudu, rovnako aj Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí, Pokrajinskému sekretariátu pre vzdelávanie správu a narodnostné menšiny, Pokrajinskému sekretariátu pre kultúru a verejné informovanie za spolufinancovanie tohto seminára. Osobitné poďakovanie patrí aj podniku Agro Grňa, ktorý každoročne podporuje snahu OD Janka Čemana v zachovávaní slovenského jazyka a tvorby novej literárnej a divadelnej produkcie tunajších Slovákov.