Pozvanie do Slovenského rozhlasu na piesne vojvodinských Slovákov

Vo štvrtok 13. októbra 2011 o 18. hodine v Slovenskom rozhlase v Komornom štúdiu zaznejú tóny slovenských ľudových piesní Slovákov z Vojvodiny.Pri príležitosti životného jubilea speváčky, muzikologičky, skladateľky a hudobnej redaktorky v jednej osobe Kvetoslavy Čániovej-Benkovej sa predstavia viacerí významní speváci a hudobníci spomedzi Slovákov žijúcich v Srbsku – jej dve dcéry: Slovenka (speváčka) a Margaréta (huslistka pôsobiaca vo Švajčiarsku), virtuóz v hre na harmonike Ondrej Maglovský, speváčka Katarína Mosnáková a ďalší.
Podujatie bude jedinečným spojením vojvodinského temperamentu, slovenskej piesne, staršej a mladšej generácie spevákov a hudobníkov a hlavne spontánnehoa srdečného prejavuSlovákov z Vojvodiny. Koncert piesni a skladieb pripravil Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí v spolupráci s Rozhlasom a televíziou Slovenska.
Všetci záujemcovia o ľudovúhudbu a spev, umenie a kultúru vojvodinských Slovákov sú srdečne vítaní. Vstup je voľný.

Pani Kvetoslava Čániová- Benková po koncerte poslala ďakovný list predsedovi Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Milanovi Vetrákovi v tomto znení:

"Milý pán predseda!
 
Ďakujem Vám
za úspešnú organizáciu koncertu Kytica piesní Slovákov
z Vojvodiny.
 
Bolo mi cťou osláviť s Vami, priateľmi  a milovníkmi slovenskej ľudovej piesne a hudby, svoje životné jubileum.
 
Kvetoslava Benková"