Richard Rozbora, slovenský módny návrhár, v cykle Naši a svetoví v Rádiu Slovensko RTVS

Richard Rozbora sa narodil v Škandinávii, detstvo prežil v rôznych krajinách sveta. Študoval v Cyperskej Nikózii, aj v Londýne, praxoval v dielňach svetových módnych návrhárov. Možno preto ho to po skončení štúdia lákalo domov. Pracuje v malom priestore v hlavnom meste, ale jeho modely nosia ženy v krajine vychádzajúceho slnka, na ďalekom západe, aj v konzervatívnom Anglicku.

Len u nás sa o ňom vie málo, možno aj preto, že o sebe veľmi nerád hovorí. Módny návrhár Richard Rozbora, nemá rád publicitu, ale na stretnutie si predsa len našiel čas. A tak aj preto ho redaktorka Ľubica Hargašová mohla priblížiť v pravidelnom a obľúbenom nedeľňajšom cykle Rádia Slovensko RTVS – NAŠI A SVETOVÍ.

Stiahnuť audio súbor

 

Módneho návrhára Richarda Rozboru práca pohltila celého . Keď má voľno veľa cestuje, ale nie za krásami sveta, ale za kvalitnými látkami. Má 40, hádali by ste mu o 10 menej, ale jeho názory na módu pripomínajú odborníka v rokoch…

Stiahnuť audio súbor

Sú ľudia, ktorí sa držia názoru „ s klobúkom v ruke prejdeš celý svet- slušnosť ti dokáže otvoriť dvere, aj do tých najneprístupnejších miest". Módny návrhár Richard Rozbora má túto vlastnosť v sebe. A zdá sa, že to funguje na celom svete, len u nás o ňom málo vieme. Ale vysoko profesionálni odborníci v Rakúsku áno: 10 mesiacov sledovali kvalitu výroby a spracovania modelov a zistili, že mu právom patrí cena vysokej kvality Rakúska – a modely môže označiť TEST SIEGER 2015. Blahoželáme!