RSI: Slovenská škola v Buenos Aires

V tejto chvíli sa vyberieme mimo Európu – do Latinskej Ameriky, konkrétne do Argentíny. Žije tu početná slovenská komunita. Prví Slováci sa udomácnili nielen v hlavnom meste Buenos Aires, ale aj v Berisse či na severe krajiny v meste Chaco. V Argentíne pôsobí niekoľko spolkov, v hlavnom meste Buenos Aires sa však našinci stretávajú na podujatiach Slovenského kultúrneho spolku, ktorého tajomníkom je Caesar Emilio Mangatiera.

Ingrid Slaninkovú, redaktorku Radia Slovakia International RTVS, v pravidelnom cykle Slováci vo svete zaujímalo, či tamojší krajania ešte hovoria po slovensky, alebo v zmiešaných domácnostiach víťazí španielčina.

Stiahnuť audio súbor

 

Milí krajania, staňte sa spolutvorcami cyklu Slováci vo svete, ktorý pripravuje Radio Slovakia International RTVS. Napíšte nám. Informácie o vašich podujatiach, aktivitách, projektoch, ale aj osobnostiach, ktoré žijú vo vašom okolí, posielajte na ingrid.slaninkova@rozhlas.sk .

 

Na titulnej fotografii:

Caesar Emilio Mangatiera, tajomník Slovenského kultúrneho spolku v Buenos Aires.

Vo fotogalérii:

Caesar Emilio Mangatiera (na snímke vpravo) absolvoval v auguste 2014 jubilejný 50. ročník letného vzdelávaco-poznávacieho pobytu Studia Academica Slovaca. Na snímke s Milošom Horváthom, zástupcom vedúcej Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty UK v Bratislave, počas slávnostného vyvrcholenia SAS-u v Aule UK.

FOTO: ĽUDO POMICHAL