Slováci v Chorvátsku čítajú obľúbený časopis PRAMEŇ

Slovenská národnostná menšina v Chorvátsku je povestná svojimi pozoruhodnými a cennými podujatiami, akciami a organizátorským nasadením najmä v oblasti kultúry a patričnými výstupmi vo vydavateľskej činnosti, ako aj v mediálnej oblasti. V tomto duchu vydáva už 21 rokov Zväz Slovákov v Chorvátsku hodnotný krajanský časopis magazínového typu PRAMEŇ.

Andrej Kuric, šéfredaktor Prameňa, a zároveň aj predseda Zväzu Slovákov v Chorvátsku, flexibilne zareagoval na prosbu webového sídla Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí, ktoré má snahu priblížiť v dostupnej forme – či už na webe uszz.sk, alebo po prekliku z neho na portáli slovenskezahranicie.sk, aj ostatným krajanom vo svete mediálne aktivity Slovákov v zahraničí a celé aktuálne vydanie Prameňa (číslo 11), rozvoniavajúce v tlačenej podobe určite ešte čerstvosťou nezameniteľných vôní tlačiarenskej rotačky, vám prezentujeme vo formáte PDF. Činíme tak s radosťou, pričom pridávame zaujímavé čítanie aj v predchádzajúcom vydaní časopisu PRAMEŇ.

Všetkým ďalším krajanom na celom svete, vydavateľom krajanských novín, časopisov, magazínov, ale aj všetkým tým Slovákom, ktorí svoje aktivity obohacujúce a povznášajúce slovenský svet a slovenskosť v celej šírke rozmanitosti ich prejavov prezentujú v internetových rádiách či v lokálnych televíziách v miestach, kde žijú, odkazujeme:

  • dajte o sebe vedieť, ozvite sa,
  • pochváľte sa plodmi vášho tvorivého žurnalistického videnia a cítenia,
  • prístupom a formami zobrazovania, prezentácie a propagácie našich krajanov v ich domovských krajinách.
Verte, že informácie, glosy, rozhovory, reportáže či príbehy z pestrého krajanského života Slovákov vo svete inšpirujú nielen ostatné krajanské komunity či slovenské národnostné menšiny v niekoľkých európskych krajinách, ale aj nás, Slovákov na Slovensku!
 

PRAMEŇ, kultúrno-spoločenský časopis Slovákov v Chorvátsku:

Prameň 11

Pramen 10