Slováci v Mlynkoch pozývajú na túru na vrchol Pilíša

Slovenská samospráva v Mlynkoch v spolupráci so Združením a regionálnym kultúrnym strediskom pilíšskych Slovákov organizuje v nedeľu 26. mája 2013 pod názvom „Spoločnými chodníkmi v znamení prehlbovania priateľstva“ výstup na vrchol Pilíša, tradičnú pešiu túru Pilíšanov. Organizátori podujatia srdečne pozývajú na zážitkové putovanie jarnou prírodou v atmosfére žičlivého krajanského spoločenstva  všetkých záujemcov z Maďarska i Slovenska, vítaní budú, prirodzene, aj Slováci z ďalších susedských krajín.

Cieľom podujatia je jednak vzdať poctu pamiatke našich predkov, jednak zažiť súdržnosť a prispieť tak k väčšiemu zomknutiu síl ľudí dobrej vôle. V poradí už piata spoločná pešia túra na vrchol Pilíša opäť poskytne vhodnú príležitosť na prehlbovanie priateľstva medzi jej účastníkmi a zároveň i medzi našimi národmi a národnosťami.

Pešia túra na vrchol Pilíša sa uskutoční v nedeľu 26. mája 2013. Odchod účastníkov túry z Mlynkov (z nového Strediska pilíšskych Slovákov) je naplánovaný na 9.30 h. Stretnutie účastníkov túry na vrchole Pilíša spojené s piknikom, ktorý sa začne na pravé poludnie o 12.00 h.  Na pikniku sa o jedlo a nápoje pre vlastnú spotrebu účastníci túry sami postarajú.

 

Podrobnejšie informácie:

www.oslovma.hu