Slováci v Prahe pozývajú na koncert KRAJANIA KRAJANOM

Piatok 13. februára 2015 nemusí byť vašim nešťastným dňom. Týmto úvodom, ktorým akoby sme pripomenuli slogan o „šťastnej či nešťastnej formulácii piatku trinásteho“, pozývajú Slováci v Prahe spoločne so slovenským umeleckým telesom na zaujímavý koncert s názvom KRAJANIA KRAJANOM. Uskutoční sa práve piatok 13. februára 2015 v kostole Sv. Michala, V Jirchářích 14, Praha 1 od 18. 00 h., pričom ide o spoločný koncert speváckeho zboru BONA FIDE z Rimavskej Soboty a mládežníckeho spevokolu Slovenského evanjelického a. v. cirkevného zboru v Prahe.

Janka Haluková, presbyterka Slovenského evanjelického a .v. cirkevného zboru v Prahe a tajomníčka Spoločnosti Jána Kollára, ktorá na koncert pozýva, stručne aj predstavuje aktérov koncertu: „Umelecké teleso BONA FIDE z Rimavskej Soboty má za sebou mnoho úspešných vystúpení doma i v zahraničí – naposledy vo Francúzsku. Súbor vedie dirigentka Ing. Janka Dobrocká, ktorú viacerí možno poznajú z jej študentských čias, keď bola aj členkou folklórneho súboru Limbora. Náš mládežnícky spevokol  Slovenského evanjelického a. v. cirkevného zboru v Prahe zatiaľ toľko verejných vystúpení nemá, ale  združuje mladých a talentovaných ľudí, pre ktorých je potešením, keď robia radosť iným.“

Pani Janka Haluková oznamuje, že vstupné na koncert je dobrovoľné, pričom zároveň dodáva, že hoci v kostole je v tomto období trochu zima, je presvedčená, že spevácke výkony oboch spevokolov všetkých prítomných určite zohrejú.

Organizátori sa tešia na stretnutie s vami a vopred ďakujú všetkým, ktorí koncert podporili a pomohli pripraviť: MKS Rimavská Sobota, BBSK,  Slovenský evanjelický a. v. cirkevný zbor  v Prahe, Slovenský inštitút v Prahe a Magistrát hl. m. Prahy.

Príďte aj vy – potešiť svoje srdce spevom a skladbami slovenských, českých i zahraničných  autorov.

 

POZVÁNKA NA KONCERT