Slováci vo svete: Martin Oscitý – maliar mystiky

„Som mystik, ale s rozmerom realistu – a moje obrazy upozorňujú na nekonečné hranice ľudskej fantázie," hovorí Martin-Georg Oscitý. Je nielen maliar, grafik, ilustrátor, reštaurátor, či dizajnér, ale aj organizátor slovenského života v Nemecku. Žánrovo sa Martin Oscitý radí medzi tvorcov fantazijného umenia a inšpiruje sa aj dielami starých majstrov.

Na pôde Slovenskej katolíckej misie v Mníchove už niekoľko rokov vedie tvorivé dielne, v ktorých sa nadané deti zdokonaľujú v maľovaní. Martin Oscitý vystavoval svoje obrazy po celom svete, ale rád sa vracia aj na Slovensko. Naposledy predstavil svoje mystické diela a krajinky v závere minulého roka v Kežmarku.

Umelca pozvala k mikrofónu Radia Slovakia International RTVS a priblížila jeho tvorbu i umelecký svet v cykle Slováci vo svete Ingrid Slaninková, redaktorka RSI RTVS.

Stiahnuť audio súbor

 

Milí krajania, staňte sa spolutvorcami cyklu Slováci vo svete, ktorý pripravuje Radio Slovakia International RTVS. Napíšte nám. Informácie o vašich podujatiach, aktivitách, projektoch, ale aj osobnostiach, ktoré žijú vo vašom okolí, posielajte na ingrid.slaninkova@rozhlas.sk .