Slovenku Katarínu Novákovú ocenili konzuli v New Yorku

Pri  príležitosti  Medzinárodného dňa žien v New Yorku uctili a poctili ženský vklad.  Spoločnosť zahraničných konzulov, ktorá patrí k najväčším diplomatickým spoločnostiam, oceňovala ženy z národnostných komunít žijúcich v New Yorku za aktivity pri rozvoji mesta v sociálnej a kultúrnej oblasti.

Jednou z ocenených bola aj Slovenka Katarína Nováková, ktorá si cenu  prevzala z rúk prezidenta Spoločnosti zahraničných konzulov Mária Leona, generálneho  konzula Filipínskej republiky a Jany Trnovcovej, generálnej konzulky Slovenskej republiky v New Yorku. Ocenenie získala nielen za aktivity v prospech slovenskej komunity, ale aj za pracovné úspechy v medicínskej oblasti. Čo pre ňu toto ocenenie znamená?  To už prezradila spolupracovníčke Radia Slovakia International RTVS Elene Fedorkovej v pravidelnom cykle Slováci vo svete..

Stiahnuť audio súbor                                       

 

Milí  krajania, staňte sa aj vy spolutvorcami  cyklu Slováci vo svete,  ktorý pripravuje   Radio  Slovakia  International. Napíšte nám –  či ste zo Slovenska, alebo z ktoréhokoľvek kúta sveta. Informácie  o vašich krajanských  podujatiach, aktivitách, projektoch, ale aj osobnostiach, ktoré žijú vo vašom okolí,  posielajte na  ingrid.slaninkova@rozhlas.sk .