Švajčiarsky denník Tages Anzeiger o príbehu Andreja Bučka, slovenského reportéra Rádia SBS v Melbourne

V Melbourne vyvrcholil počas posledného januárového víkendu tradične prvý tenisový grandslamový turnaj roka – Australian Open. Ani tentoraz na ňom nechýbal Slovák Andrej Bučko, publicista, ktorý pracuje ako vedúci redaktor slovenského vysielania Rádia SBS v Melbourne.

Náš krajan, ktorý žije v Melbourne od roku 1996, je dobre známy aj tenisovej verejnosti na Slovensku, keďže najmä v čase tohto turnaja sa s jeho postrehmi, reportážami či rozhovormi s osobnosťami svetového tenisu (aj v tentoraz pre denník SME, ktorého je Andrej dlhoročným spolupracovníkom, pripravil viacero zaujímavých materiálov vrátane interview s legendami – Chorvátom Goranom Ivaniševičom či Američanom Andre Agassim) mohli stretnúť čitatelia spomínaného periodika ako aj poslucháči Rádia Slovensko RTVS, pre ktorých po veľkom triumfe Srba Novaka Djokoviča sprostredkoval zážitky a dojmy jeho slovenského trénera Mariána Vajdu. Keďže Andrej Bučko požíva náležité renomé v novinárskej brandži, jeho pozoruhodný životný príbeh (podrobne na portáli slovenskezahranicie: www.slovenskezahranicie.sk ) oslovil počas tohtoročného Australian Open redaktora švajčiarskeho Tages Anzeiger, ktorý publikoval informácie o našom krajanovi aj na portáli tohto denníka.

Okrem toho, že na spomínaný článok uvádzame preklik, Andrejovi Bučkovi vyslovujeme poďakovanie za dobré meno, ktoré robí na svojom austrálskom pôsobisku v Rádiu SBS Melbourne kvalitnej žurnalistike, ku ktorej sa vyprofiloval kedysi v prestížnom zázemí erudovaných žurnalistických osobností na Slovensku, okrem iných aj v denníku Pravda.

http://www.tagesanzeiger.ch/sport/tennis/Leningrad–Kosice–Melbourne-einfach/story/28234209?dossier_id=1794