Terézia Revesová sa stala prvou Miss Czech Slovak America

V sobotu 11. júna 2011 sa vo vypredanej veľkej sále Bohemian National Hall v New York City konal finálový večer historicky prvej Miss Czech Slovak America 2011, organizovaný umeleckou agentúrou CANADA.SK Entertainment, Inc. Štrnásť finalistiek sa uchádzalo o priazeň medzinárodnej poroty, zloženej z diplomatov, sponzorov a VIP hostí. Napriek tomu, že väčšina finalistiek pochádzala z USA, našli sa medzi nimi aj dievčatá z Kanady, Slovenskej či Českej republiky. Záštitu nad podujatím prevzali generálne konzuláty ČR i SR v New Yorku a porote predsedal generálny konzul SR v New Yorku Igor Pokojný.

"foto

Triumvirát ženskej krásy, ktorý ovládol historickú premiérovú súťaž Miss Czech Slovak America. V strede víťazka Terézia Revesová.

Program finálového večera pozostával z klasických častí – osobnostného kola, prezentácie talentu, promenády v plavkách a promenády vo večerných róbach. Dievčatá predviedli široké spektrum svojich dispozícií – od tanca v rôznych podobách cez origami, karate a kickboxing až po operný spev. Akciu spoluorganizovala nadácia +421 z New Yorku, ktorej riaditeľka Eva Jurinová bola taktiež prezidentkou súťaže a akciu podporili hlavní sponzori NYGC Inc., Koger Ltd. a Bohemian National Hall v New Yorku. Víťazky boli obdarované finančnými odmenami, rybačkou na žraloky a inými dobrodružnými výletmi, šperkami, kozmetikou a ďalšími darčekovými predmetmi.

Víťazkou večera a historicky prvou Miss Czech Slovak America sa stala 24-ročná Terézia Revesová, bývalá svetová šampiónka v karate, ktorá predviedla bezchybný výkon a svojou krásou očarila porotu aj divákov v sále. Titul prvej Vicemiss získala Alice Kemrová a druhou Vicemiss sa stala Gena van Oosten, ktorá zaujala divákov výnimočným operným spevom. Titul Miss Community, udeľovaný víťazke internetového hlasovania, získala Kristína Kuníková a víťazkou diváckeho hlasovania priamo v hale Miss Audience sa stala Zuzana Kozáková.

"misska

Terézia Revesová – Miss Czech Slovak America 2011.

Finálový večer uvádzali šarmantná slovenská herečka Katarína Morháčová spolu s režisérom Marekom „Markussom“ Adamcom, ktorý sa pred rokom úspešne zhostil finálového večera Miss Czech Slovak Canada 2010. Hudobným bonbónikom podujatia bolo vystúpenie „Košických Beatlesákov“, skupiny The Backwards.
 

Všetky informácie o akcii nájdete na webovej stránke súťaže www.missczechslovakamerica.com