Úspešné vystúpenie FS PÁS z Pittsburghu na Floride

Folklórny súbor PÁS (Pittsburgh Area Slovak) z Pittsburghu (Pennsylvánia, USA), ktorý oslávil minulý rok 35. výročie svojho založenia sa predstavil s dvomi vystúpeniami 5. a 7. marca 2010 na slnečnej Floride.
Súbor vystúpil so svojím reprezentačným programom, s ktorým sa  predstavil aj na 44. Folklórnych slávnostiach pod Poľanou v Detve, v programe Krajanská nedeľa.
Na Floride  súbor vystúpil  v rámci osláv 25. výročia Disney’s Magic Music Days v Disney World v Orlande a  v Slovak Garden vo Winter Park. Vo svojom programe prezentoval  tance z okolia Myjavy a Liptova, predviedli tiež „Zbojnícky tanec“, „Verbunk“ a dievčenský tanec „Karička“.
Vystúpením v Slovak Garden zožali tanečníci FS PÁS mimoriadny úspech,  nakoľko publikum tvorili prevažne  Slováci žijúci na Floride. Po programe sa konala slávnostná svätá omša, po ktorej bola pripravená recepcia pre pozvaných hostí  s tradičnými slovenskými jedlami.
Obe vystúpenia boli pre FS PÁS natoľko úspešné, že sa organizátori celého programu rozhodli pozvať súbor  aj budúci rok 2011.
Súboru želáme veľa takýchto  úspešných vystúpení a veľa sily do ďalšej   tvorivej práce.