Valerián Strážovec, významný slovenský scénograf, pozýva na stretnutia

Vysoká škola múzických umení v Bratislave,  Akadémia umení v Banskej Bystrici, Slovenský filmový ústav, Divadelný ústav, Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici, Umelecký súbor Lúčnica  a Rozhlas a televízia Slovenska pozývajú na odborné, aj spoločenské stretnutia s Ing. arch. Valeriánom „Adym“ Strážovcom, významnou osobnosťou svetovej scénografie.

Rodák zo Zlatých Moraviec, vyrastajúci v Slovenskej Ľupči a v Banskej Bystrici, tanečník Lúčnice (1952-1959), architekt Československej televízie štúdia Bratislava (1957–1968), ktorý žije a pôsobí v Kanade, je prvým architektom, ktorý sa podieľal na formovaní televíznej scénografie na Slovensku.

Valerián Strážovec je významný režisér, scenárista, divadelný, filmový a televízny výtvarník, audiovizuálny konzultant a prednášateľ, plodný umelec, ktorý výtvarne navrhol vyše 50 divadelných produkcií, vytvoril viac ako 2000 televíznych produkcií a 46 filmov. Jeho prístup k modernému audio-vizuálnemu navrhovaniu je na čele súčasných a budúcich metód audio-vizuálneho vývoja produkcií a ako sám hovorí: „… je nevyhnutný pre všetkých tvorivých profesionálov, ktorí chcú ostať aktívnymi účastníkmi v „starom dobrom filme“ a v súčasnej digitálnej televízii s vysokým rozlíšením“.

Využite možnosť stretnutí s jedinečným tvorcom Valeriánom „Adym“ Strážovcom počas jeho pobytu na Slovensku: v utorok  17. júna o 10.00 h v Divadle LAB DF VŠMU na Svoradovej ul. 4 v Bratislave, vo štvrtok 19. júna o 16.00 h v Dvorane HTF VŠMU na Zochovej ulici 1 v Bratislave a v utorok 24. júna o 16.00 h v Štátnej vedeckej knižnici v Lazovnej ulici v Banskej Bystrici.

 

PODROBNÝ PROGRAM