Vernisáž výstavy Metamorfózy drahokamov & akvarely

Dňa 7. septembra 2010 sa v priestoroch galérie Byzant v Bratislave uskutočnilo otvorenie umeleckej výstavy talianskych umelcov Lucii Kubicovej Torchio a jej manžela Edoarda Torchio pod názvom Metamorfózy drahokamov & akvarely.
Hlavnými organizátormi podujatia boli Združenie priateľov Slovenska My@Vy v Taliansku, galéria Byzant v Bratislave a Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí.
V úvode vernisáže privítal umelcov a pozvaných hostí riaditeľ galérie Byzant Viliam Loviška, za Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí sa prítomným prihovorila Michaela Grznárová z odboru kultúry a svojou návštevou poctila prítomných hostí i riaditeľka Talianskeho kultúrneho inštitútu v Bratislave Teresa Triscari.
V závere otvorenia výstavy predsedníčka Združenia priateľov My@Vy v Taliansku Mária Straková poďakovala za vynikajúcu spoluprácu spoluorganizátorom a zaželala umelcom veľa inšpirácie v ich ďalšej tvorivej práci. Umeleckú výstavu Metamorfózy drahokamov & akvarely majú návštevníci možnosť vidieť do 1. októbra 2010 v galérii Byzant na Ventúrskej ulici č. 9 v Bratislave denne okrem soboty a nedele od 12.00 hod. do 18.00 hod.

"Metamorfozy