Violončelista Ladislav Szathmáry v cykle Naši a svetoví v RTVS

Už počas štúdia na Konzervatóriu v Bratislave žal úspechy v rôznych súťažiach. Dokonca dostal šancu byť členom Mládežníckeho orchestra Gustava Mahlera, pod vedením Claudia Abbada, kam sa dostali naozaj len tí najlepší z najlepších. Keď mal 18 rokov zlákal ho Paríž . Dnes vystupuje Ladislav Szathmáry po celom svete ako sólový hráč, alebo ako člen rôznych komorných telies.

 

Na koncertné pódium do Slovenskej filharmónie sa violončelista Ladislav Szathmáry vrátil až po 25 rokoch. Rodáka z Bratislavy pri tejto príležitosti pozvala pred reportážny mikrofón cyklu Naši a svetoví Ľubica Hargašová, redaktorka Radia Slovakia International RTVS.

Stiahnuť audio súbor

Svetovo uznávaný violončelista Ladislav Szathmáry má tesne po štyridsiatke, ale hádali by ste mu o desať menej. Možno je to génmi , možno zdravým životným štýlom. Precestoval svet, usadil sa vo Francúzsku a konečne si našiel cestu aj do rodnej Bratislavy.

Stiahnuť audio súbor

Sólové vystúpenie violončelistu Ladislava Szathmáryho v sále Slovenskej filharmónie v Bratislave vyšlo fantasticky. Diváci nadšene tlieskali a interpret bol dojatý. Teraz ho už budeme doma iste počuť častejšie.