Vojvodinčania na cestovnom veľtrhu v Bratislave

V bratislavskej Inchebe sa zatvorili brány 21. ročníka Medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu Slovakiatour ITF. Záujemcovia sa zoznámili s aktuálnou ponukou pobytových zájazdov v zahraničí, ale aj ponukou na spoznávanie Slovenska. Aj tohtoročný veľtrh potvrdil, že Slováci radi cestujú a spoznávajú rôzne kultúry.

Našim najobľúbenejším miestom letných dovoleniek za posledné roky stále zostalo pobrežie Jadranského mora v Chorvátsku. V ostatných rokoch však objavujeme nové exotické destinácie v Tichomorí, Ázii i Karibiku. Domáci vystavovatelia najviac zaujali aktuálnymi pobytmi v lyžiarskych strediskách, relaxačnými pobytmi v kúpeľoch, či letnými pobytmi na horách.

Na veľtrhu sa však predstavili aj naši krajania. Do Bratislavy pricestovali zo Srbska a nám, záujemcom na Slovensku, predstavili chute a vône Vojvodiny – oblasti, kde žijú Slováci vyše 250 rokov. O ponuke, s ktorou naši krajania z Dolnej zeme zaujali v Inchebe, už viac v reportážnej pohľadnici Inge Slaninkovej, redaktorke Radia Slovakia International RTVS.

 

Stiahnuť audio súbor

 

Milí krajania, staňte sa spolutvorcami cyklu Slováci vo svete, ktorý pripravuje Radio Slovakia International RTVS. Napíšte nám. Informácie o vašich podujatiach, aktivitách, projektoch, ale aj osobnostiach, ktoré žijú vo vašom okolí, posielajte na ingrid.slaninkova@rozhlas.sk .

 

O SLOVÁKOCH Z VOJVODINY NA VEĽTRHU V INCHEBE

ČÍTAJTE AJ NA PORTÁLI SLOVENSKÉ ZAHRANIČIE

http://www.uszz.sk/sk/prezident-sr-a-kiska-navstivil-slovakov-z-vojvodiny-na-veltrhu-itf-slovakiatour