VRCHOLOVÁ PRÍŤAŽLIVOSŤ: Film Petra Hámora, slovenského horolezca, na festivale v Calgary

Svet kultúry sa v čase pandémie COVID-19 z divadelných dosiek, galérií či kinosál presťahoval do virtuálneho priestoru. Tento osud postihol aj filmové festivaly. Opatrnosť nadovšetko – znie heslo dňa na celej planéte. A tak sa aj Calgarský európsky filmový festival, ktorý sa koná v dňoch 7. – 15. novembra 2020, musí zaobísť bez aktérov i divákov.

O  festivale, ktorý sa koná a teda online vysiela z Calgary, informuje na svojej webovej stránke a Facebooku Veľvyslanectvo SR v Ottawe. Zároveň pozýva priaznivcov slovenského filmu, horolezectva a skvelých úspechov Petra Hámora na virtuálne premietanie slovenského dokumentárneho filmu Vrcholová príťažlivosť na Calgarskom európskom filmovom festivale.  

Film rozpráva životný príbeh slovenského horolezca a himalájistu Petra Hámora, ktorý sa celý život snaží posúvať svoje hranice. Nie je len uceleným popisom Hámorových výkonov, ale aj obrazom vývoja jeho charakteru. Vysvetľuje motiváciu, ktorá ho ženie k nebezpečnému a veľkolepému výkonu. Film si môžete pozrieť online kedykoľvek počas trvania festivalu a je dostupný kdekoľvek v Kanade.

Lístky si môžete zakúpiť na:  

https://calgaryeuropeanfilmfestival.ca/2020-films/attraction-of-heights/

 

Uverejnené: 6. 11. 2020