Anna Mrázek Kovačič snúbi estetiku s provokáciou

V Prahe,  metropole  Českej republiky,  našla  svoj nový domov  aj Bratislavčanka Anna Mrázek Kovačič. Bola fenoménom už vo svojich 17 rokoch, keď tesne po revolúcii  založila s kamarátom  modelingovú agentúru. Noviny o nej vtedy písali ako o najmladšej československej podnikateľke.

Dnes patrí Anna k najžiadanejším módnym fotografkám. Pracuje   pre  najprestížnejšie  módne časopisy   ako Harper´s Bazaar, Dolce Vita, Elle, či Cosmopolitan.  Za prácou cestuje  aj  do Arabského sveta, kde oceňujú jej spôsob práce.  

V roku 2007 dostala prestížnu cenu  Czech Grand Design za design vo fotografii.  A prečo je taká vyhľadávaná? Najmä pre jej schopnosť  nafotiť provokatívne fotografie, avšak na vysokej estetickej úrovni.

Pred mikrofón si ju pozvala spolupracovníčka Radio Slovakia International Tatiana Čabáková.

Stiahnuť audio súbor

 

Milí  krajania, staňte sa  spolutvorcami  cyklu „Slováci vo svete“,  ktorý pripravuje   Radio  Slovakia  International. Napíšte nám –  či ste zo Slovenska, alebo z ktoréhokoľvek kúta sveta.  Informácie  o vašich krajanských  podujatiach, aktivitách, projektoch, ale aj osobnostiach, ktoré žijú vo vašom okolí,  posielajte na  ingrid.slaninkova@rozhlas.sk