Celé Slovensko číta deťom: adventné zážitky rozvíjajú detskú fantáziu s knihou

Už je tradíciou, že najmä v čase predvianočného stíšenia, nás možno viac ako inokedy oslovuje literárne slovo. Nevraviac, že práve v týždňoch a mesiacoch sociálneho odlúčenia, keď nám hrozba koronavírusu COVID-19 nedovoľuje naplno dýchať spoločnými radosťami a záujmami s priateľmi, najmä kniha a jej vzdelanostný, zážitkový a aj poučný potenciál, sa stali vítanými hosťami našich domovov. V takpovediac "prerozprávanej podobe" sa múdrosti z kníh dostávajú aj k najmenšiemu publiku – ako nás informuje MgA. Viera Kučerová z OZ BONA FIDE, v tomto roku sa pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej mikulášskou nedeľou 6. decembra 2020 začala odvíjať ďalšia kapitola projektu CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM.

O tom, kto čítal, čo sa čítalo a čo mohlo vzbudiť najväčší záujem detí, sa môžete dozvedieť – okrem plagátu k podujatiu vo fotogalérii, aj vy. Stačí, ak si kliknete na:

http://www.celeslovenskocitadetom.sk/sk/citanie/prve-adventne-citanie-2020/11446

Za podporu, zdieľanie a spoločné prežitie krásnej atmosféry, ďakuje za organizátorov projektu MgA. Viera Kučerová.

 

DRUHÉ ADVENTNÉ ČÍTANIE

http://www.celeslovenskocitadetom.sk/…/druhe…/11448

 

ŠTVRTÉ ADVENTNÉ ČÍTANIE

http://www.celeslovenskocitadetom.sk/sk/citanie/stvrte-adventne-citanie-2020/11450?fbclid=IwAR3sLxiXlOLud732oc2B1c1_8A4qocNpTuPu11aMMoSFgpShgN4rmRLjpeU

 

Uverejnené: 18 12. 2020