Divadelná prehliadka DETI DEŤOM v Sarvaši slávi 25-ročné jubileum!

Brány osvetového strediska a divadla Cervinus Teátrum v Sarvaši sa v sobotu 12. mája 2018 o 10.00 h opäť otvoria pred mladými divadelníkmi, ktorí sa tu zídu na jubilejnej, 25. celoštátnej prehliadke slovenských detských divadelných súborov DETI DEŤOM.  Podujatie, ktorého organizátorom je SLOVENSKÉ DIVADLO VERTIGO, sa však začalo už o deň skôr, v piatok 11. mája o 18.30 h, keď si záujemcovia zblízka i z okolia, ako aj väčšia časť prihlásených súborov mohli v dejisku prehliadky pozrieť predstavenie z minuloročnej divadelnej dielne, Pani Rafikovú. V tejto adaptácii poviedky Janka Jesenského sa predstavili zástupcovia „staršej“ vekovej kategórie, stredoškoláci i vysokoškoláci.

V hlavnej časti programu, ako uvádza v informácii na portáli týždenníka ĽUDOVÉ NOVINY – luno.hu, Daniela Onodiová, umelecká šéfka Divadla Vertigo, v sobotu 12. mája dopoludnia vystúpia dramatické krúžky slovenských základných škôl z Budapešti, Slovenského Komlóša, Mlynkov, Sarvaša a z Nového Mesta pod Šiatrom a zaznejú pesničky z minuloročného letného divadelného tábora. V tomto bloku sa okrem už spomenutých účinkujúcich predstavia aj žiačky zo ZŠ v Kétšoproni. Diváci uvidia spracovania ľudových rozprávok, balád, ale aj autorské predstavenie, pojednávajúce o problémoch vo vzťahoch dnešných mladých ľudí… Ponuka je teda naozaj pestrá!

Sprievodným programom divadelnej prehliadky Deti deťom, ktorú finančne podporil Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí, je výstava fotografií, pripomínajúca 25 rokov existencie tohto podujatia, ako aj hosťovské predstavenie – hudobná klauniáda Bartók a Drevený princ, v ktorom sa predstavia niekdajšia účastníčka prehliadok Margita Garajská a Júlia Urdová.

Takže, ako každý rok, aj v tomto náš odkaz znie: príďte podporiť našich mladých divadelníkov!

(do)

 

Na titulnej fotografii aj na snímkach vo fotogalérii:

Margita Garajská a Júlia Urdová v brilantne naštudovanom poznávaco-úsmevnom predstavení – klauniáde Bartók a Drevený princ tak, ako ich zažili účastníci a diváci Adventného stretnutia slovenských detí z celého Maďarska v Stredisku pilíšskych Slovákov v Mlynkoch 1. decembra 2017.

FOTO: ĽUDO POMICHAL