Dolnozemský rodák Ján Máľach z austrálskeho Queenslandu v Rádiu SBS

O živote, úspechoch a aktivitách, radostiach i strastiach našich krajanov v Austrálii a na Novom Zélande informuje každý piatok náš žurnalistický kolega a krajan Andrej Bučko, vedúci slovenského vysielania Rádia SBS 3. V pravidelnej 60-minútovej relácii pre Slovákov v Austrálii a na Novom Zélande (premiéru má každý piatok o 15.00 h), ale vďaka internetovým možnostiam prakticky pre všetkých našich krajanov na celom svete, odznie v programe aj inšpiratívny rozhovor s významným, príkladným a často úspešným krajanom.

Najnovšie v relácii pre našich krajanov v sviatočný Veľký piatok 3. apríla dáva Andrej do pozornosti interview s 80-ročným pánom Jánom Máľachom, ktorý vniesol svoj patričný vklad v rozvíjaní slovenskej komunity v Austrálii.

 „Do nášho vysielania sme zaradili rozhovor s Jánom Máľachom, Slovákom z Dolnej zeme, žijúcim v Queenslande, ktorý dovŕšil osemdesiatku.Pozhovárali sme sa o živote, o dňoch všedných i znamenitých, najmä však aj o jeho vklade pre slovenskú pospolitosť a dlhoročnom vysielaní v slovenskom programe miestneho rádia v Brisbane,“ avizuje Andrej Bučko.

My v Bratislave so želaním príjemného zážitku pripájame odklik na linku, cez ktorú si môžete na portáli Rádia SBS rozhovor Andreja Bučka s Jánom Máľachom vypočuť.

 

INTERVIEW ANDREJA BUČKA

S JÁNOM MÁĽACHOM

POČÚVAJTE NA PORTÁLI  RÁDIA SBS:

 http://www.sbs.com.au/yourlanguage/slovak/highlight/page/id/402644/t/Jan-Malach/